Skip links

Як бути кращим Бренд-менеджером?

Багато бренд-менеджерів (БМ), які тільки вступили у свою роль, вважають, що основним їх завданням є управління іншими людьми, щоб нарешті мати можливість показувати фінальний результат, а не бути “робителем” у ланцюжку рішень. Однак набагато важливіше розуміти, що дана позиція – це перехід від «роблення» до «володіння».

Так, дійсно, на цій позиції ви отримуєте шанс керувати проектами так, щоб показати найкращий результат усієї команди. Але набагато важливіше, що вам дається шанс продовжити здобувати знання та досвід в управлінні великими проектами для подальшого зростання.

Я впевнений у тому, що тільки постійно розвиваючи себе, ви зможете знаходити найкращі ідеї, найкращі рішення та перетворювати їх на найкращі стратегії. Для цього вам потрібно пропускати через себе величезні потоки інформації. Тільки начитаність, досвід віжуала, наслуханість, помножені на добрий смак дають відмінний результат у сумі з постійною практикою.

Багато бренд-менеджерів зазнають справжнього шоку від недосконалості перших результатів у їхніх проектах, а також від критики та зворотного зв’язку. Намагайтеся покращити всі елементи кожного проекту відповідно до отриманого досвіду, щоб приблизно до 4-5 проектів до вас практично не було питань.

Я сподіваюся, ви по-справжньому любите магію маркетингу, коли ви здатні створити щось завдяки своїм ідеям власними руками та зусиллями. Дуже легко втратити ентузіазм і робити лише те, що від вас вимагає ваш керівник, забезпечуючи короткострокові результати. Не робіть роботу заради роботи. Виконуйте її з усією пристрастю. Якщо ви самі не любитимете свою роботу, свої проекти, свої бренди, як ви хочете змусити полюбити їх ваших споживачів? Прагніть до того, щоб ви завжди могли говорити про свої проекти з гордістю. Залишіть свою спадщину!

 • Будьте “власником” свого бренду (або “батьком” для свого продукту);
 • Забезпечуйте рух у стратегічному напрямку;
 • Примушуйте систему працювати;
 • Справляйтеся з напругою;
 • Прагніть до своїх найкращих «звітів» та «доповідей».

Будьте “власником” свого бренду (або “батьком” для свого продукту)

Багато бренд-менеджерів важко переходять з рівня робителя і помічника до рівня «власника». З моменту, коли ви перейшли на цю посаду, ви повинні забути про думку, що хтось має писати за вас список ваших проектів чи завдань. Ви повинні дійти етапу, коли ви вирішуєте які проекти вам необхідні для того, щоб реалізувати стратегію.

-Змініть тональність спілкування з керівником. Замість тональності, що «питає», ви повинні перейти до «оповідної» і «пропонуючої». Це, як і раніше, нормально ставити уточнюючі питання, однак хороший БМ завжди повинен доносити свої ідеї у формі пропозицій, що, як і коли потрібно зробити, для того, щоб обговорити це з керівництвом. Ваш керівник не горить бажанням робити за вас вашу роботу, повірте.

Люди у вашій команді чекають на вас рішень. Вони, безумовно, хочуть, щоб їхні ідеї були почуті та сприйняті, але рішення на вашому боці.

Забезпечте рух у стратегічному напрямку

– Створіть бачення бренду, яке буде використовуватися як об’єднуюче для всієї команди, що працює над брендом. Усі повинні однаково розуміти, в якому напрямку потрібно рухатися. Будьте впевнені, що ваше бачення та дії з брендом повністю збігаються зі стратегічними рішеннями.

– Як «власник бренду» ви повинні стати служителем стратегії. Відкидайте будь-які думки, які не збігаються зі стратегією та баченням. Ніколи не втрачайте стратегічного фокусу, тільки тоді ви зможете повноцінно розвивати ваш бренд за допомогою інших відділів, служб або сторонніх агентств.

Примушуйте систему працювати

Знайте, чого ви хочете і доводите справи до кінця

– Уважно вивчіть всі рівні вашої організації та усвідомте справжню мотивацію кожного з учасників з урахуванням відмінностей у цілях. Використовуйте ці знання, щоб змусити всю систему працювати.

– Надихайте, мотивуйте та змушуйте ключових учасників проектів, щоб отримати максимум для вашого бренду. Зрозумійте їхні справжні мотиви та використовуйте їх, щоб просити людей досягати максимуму. Так, вам потрібно їх просити. Звісно, навряд чи щось станеться само собою.

Впорайтесь з навантаженням

– Невпевненість у результаті, неоднозначність, двозначність та тиск термінів можуть дуже погано позначатися на результатах. Вам потрібно навчитися працювати з цими станами, щоб зберігати баланс і швидкість, не відволікаючись на невизначеність і дотримуючись чітких часових проектів. Будьте організованими, дисциплінованими та керуйте системою, щоб система не почала керувати вами.

– Ще одним фактором тиску для будь-якого маркетера є момент, коли результати проекту далекі від бажаних. Це засмучує, але це реальність, з якою ми стикаємося час від часу. Не впадайте у відчай, шукайте в собі сили, щоб розібратися з бар’єрами, причинами, скоригувати курс і перегрупуватися з командою, щоб спробувати інші варіанти для досягнення необхідного результату замість того, щоб повторювати все знову і знову за одним і тим же сценарієм.

– Іноді в команді з’являється напруга у відносинах, які важко вирішити. Будьте проактивними в тому, щоб зробити перший крок у покращенні відносин. Спробуйте розібратися в справжніх причинах розладу та мотивації, які необхідно налагодити або усунути, поки вони не стали проблемою. Як правило, правильне рішення та спільні інтереси знаходиться десь поруч. Потрібно лише приділити цьому час.

Прагніть кращих звітів

– Для більшості БМ перші 4-5 звітів щодо проектів стають справжньою проблемою. Ключ до вирішення проблеми – зберігати самомотивацію у пошуку шляхів до вдосконалення кожної наступної доповіді чи звіту.

– Також може бути проблемою перемикання між «виконавцем» та роллю «тренера», у ті моменти, коли ви думаєте, що можете вирішити якесь завдання швидше та якісніше. Але проблема в тому, що тоді ви стаєте «супер-помічником», а не бренд-менеджером!

– Деяким бренд-менеджерам іноді важко ділити зі своїм асистентом заслуги у результатах і, відповідно, важко просувати свого АБМ. Повірте, робота вашого асистента буде настільки ж хороша, наскільки добре ви розподіляєте не лише обов’язки та завдання, а й заслужену похвалу за самостійність.

– Давайте своїм АБМ чіткий зворотний зв’язок, чому ви приймаєте такі рішення, а також зворотний зв’язок до їхніх звітів та записок, як позитивний, так і негативний. Іноді БМ побоюються критикувати, щоб не стати «негативістом», як і зайво хвалити, але тоді АБМ довго ще ходитиме в темряві, не розуміючи, чи добре він виконує свою роботу. Знайдіть час прокоментувати роботу своїх помічників, відзначити всі спірні моменти і показати яким саме чином ви вирішили ці завдання або виправили недоліки.

Десять причин, чому БМ зазнають невдачі:

 • Побоювання приймати рішення.
 • Брак аналітичного мислення.
 • Погано вживаються з іншими членами команди.
 • Погано справляються з невизначеністю.
 • Погані керівники.
 • Слабка комунікація з іншими менеджерами чи партнерами.
 • Ніколи не слідують своїм інстинктам.
 • Не вміють думати та описувати завдання стратегічно.
 • Не керують системою, дозволяють керувати ними.
 • Недбало ставляться до бюджетів та таймінгів.

І запам’ятайте: найкращі БМ розуміють, як працює система. Вони точно знають, чого вони хочуть і як цього досягти.